Výběr dárce spermatu

Ve společnosti Cryos nabízíme největší výběr dárců na světě. Největší výběr je skvělá věc, ale víme také, že někdy může působit až zahlcujícím dojmem. Na této stránce vás provedeme nejdůležitějšími aspekty, které je potřeba vzít v úvahu při výběru dárce spermatu.

Léčba neplodnosti pomocí dárcovského sperma často začíná diskusí o různých možnostech léčby s lékařem nebo jiným odborníkem na zdravotní péči. Dalším krokem bude ve většině případů výběr dárce budoucího dítěte.

Při tomto rozhodování je nutné zvážit řadu aspektů. Proto jsme shromáždili několik otázek, které si můžete sami položit, abyste si rozhodovací proces usnadnili.

Výběr dárce spermatu

Má mít dítě v budoucnu možnost dárce kontaktovat?

Jednou z prvních věcí, kterou je třeba vzít při výběru dárce spermatu v úvahu, je to, zda si přejete, aby mělo dítě v budoucnu možnost dárce kontaktovat.

Pokud zvolíte anonymního dárce, jeho totožnost zůstane utajena. Pokud zvolíte neanonymního dárce, dítě bude mít možnost získat informace o totožnosti dárce po dosažení určitého věku – ve většině zemí ve věku 18 let.

Volba mezi anonymním a neanonymním dárcem je vysoce individuální a komplexní a pro volbu toho či onoho mohou existovat různé důvody. Doporučujeme, abyste si před výběrem přečetli další informace o anonymitě dárce zde.

Kolik toho chcete o dárci vědět?

Chcete toho o dárci vědět co nejvíce, nebo dáváte přednost tomu znát pouze základní údaje? Toto uvážení vám pomůže zvolit Rozšířený profil nebo Základní profil. Rozšířený profil obsahuje řadu osobních informací včetně fotografií z dětství a zvukové nahrávky hlasu dárce. Dárce spermatu se základním profilem o sobě poskytuje pouze základní informace, například etnický původ, fyzické vlastnosti a vzdělání/profesi.

Pokud toho chcete o dárci vědět co nejvíce, máte také možnost zvolit Rozšířený profil s fotografiemi z dospělosti.

Má být dárce exkluzivní?

Pokud si přejete mít dárce, kterým není dárcem spermatu pro děti v žádných jiných rodinách, můžete zvolit exkluzivního dárce. Zvolíte-li exkluzivního dárce, budete to jen vy a váš partner, pokud nějakého máte, kdo budete moci mít dítě s pomocí spermatu daného dárce. 

Další informace o exkluzivních dárcích najdete zde.

Další tipy před objednáním

Na konci budete potřebovat jen jednoho dárce spermatu, ale možná je dobrý nápad zúžit vyhledávání na 3-5 dárců a označit si je ve Vyhledávání dárců jako „Oblíbené“. Může se to hodit, pokud by do doby, než budete připraveni k objednání, byl váš oblíbený dárce vyprodán, nebo by dosáhl v zemi, v níž žijete, těhotenské kvóty

Jakmile budete připraveni odeslat objednávku, doporučujeme zvážit rezervaci dalších kapek. Tím zajistíte, že budete mít dostatek spermatu pro celou dobu léčby neplodnosti – a pro případné budoucí sourozence. Další informace o rezervaci kvóty najdete zde.

Rovněž doporučujeme zkontrolovat legislativu v zemi léčby, neboť v některých zemích je léčba povolena jen s určitými typy dárců (anonymní nebo neanonymní). Poradí vám s tím vaše klinika nebo profesionální zdravotník. Můžete rovněž kontaktovat Zákaznický servis společnosti Cryos, kde vám ochotně pomohou.

Doufáme, že vám uvedené informace pomohou při konečném rozhodnutí, který dárce je pro vaši budoucí rodinu ten pravý.