Rezervace dárcovského spermatu pro pozdější použití

Pokud si chcete zajistit dostatek dárcovského spermatu po celou dobu léčby neplodnosti a pokud chcete mít pro své dítě genetické sourozence, doporučujeme, abyste si rezervovala extra kapky od zvoleného dárce.

Nalezení toho pravého dárce je často proces vyžadující hodně přemýšlení a může být frustrující zjistit, že váš oblíbený dárce je vyprodán dříve, než jste otěhotněla. Společnost Cryos nemůže garantovat, že bude mít v budoucnu na skladě sperma vašeho oblíbeného dárce, a proto vždy doporučuje svým klientům, aby si předem udělali rezervaci.

Rezervace dárcovského spermatu pro pozdější použití

Genetičtí sourozenci

Často od klientů slyšíme, že si přejí mít za děti genetické sourozence. Pro děti může být uklidňující a utěšující, zvláště když rostou a více si uvědomují sama sebe, mít sourozence, se kterými jsou 100% geneticky příbuzné.

Chcete-li mít pro své dítě od dárce jednoho nebo více genetických sourozenců, je velmi důležité, abyste si rezervovala kapky od vybraného dárce.

Rozdíl mezi objednávkou a rezervací

Jestliže je vaše léčba naplánována na příští čtyři týdny, doporučujeme, abyste si objednala kapky potřebné k léčbě a zvolila datum dopravy během těchto čtyř týdnů.

Většina klinik bude schopna vaše kapky před léčbou uskladnit. Datum přepravy je možné změnit u společnosti Cryos, když kontaktujete Zákaznický servis alespoň jeden pracovní den před požadovaným datem přepravy.

Pokud jste si naopak zvolila dárce, ale neočekáváte léčbu během příštích měsíců, doporučujeme si kapky rezervovat. Za malý poplatek kapky uchováme ve společnosti Cryos, dokud nebudete připravena zahájit léčbu.

Kdy sperma rezervovat a v jakém množství

Doporučujeme provést rezervaci kapek při první objednávce. Kapky můžete rezervovat stejným způsobem, jakým je objednáváte ve vyhledávání dárce.

Kolik spermatu byste si měla rezervovat závisí na vaší individuální situaci. V průměru očekávejte 5-6 cyklů léčby před dosažením těhotenství, pokud se léčíte na klinice pro léčbu neplodnosti.

Uvědomte si, že vaši schopnost otěhotnět může ovlivňovat řada faktorů, například váš věk a zdravotní stav, zkušenosti kliniky, hormonální stimulace, načasování, způsob přípravy spermatu a způsob léčby. Je tedy obtížné přesně předpovědět, kolik kapek byste si měla zarezervovat.

Váš sklad rezervací

Jestliže rezervované sperma nepotřebujete, můžete rezervaci zrušit online. Stačí, když se přihlásíte na našem webu ke svému profilu u společnosti Cryos.

Ve svém skladu rezervací můžete prodloužit dobu rezervace, požádat o doručení kapek nebo zrušit některé kapky či celou rezervaci.

Zrušení a vrácení peněz

Když učiníte rezervaci, zaplatíte za kapky a ze jejich uskladnění u společnosti Cryos. Poplatky za uložení najdete v přehledu uvedeném níže.

Pokud se rozhodnete rezervaci zrušit, společnost Cryos vám nabízí vrácení 75 % ceny za kapky, jestliže jsou stále uskladněny u společnosti Cryos.

Ceny jsou uvedeny v EUR bez DPH a jsou platné k leden 2020:

Rezervace zásob (bez DPH)
Nezávislý počet kapek Cena
3 měsíce EUR 53
6 měsíců EUR 92
1 rok EUR 158
2 roky EUR 265
3 roky EUR 371
4 roky EUR 476
5 let EUR 582
10 let EUR 1085

Jsme zde pro vás

Společnost Cryos si přeje poskytovat vám pomoc a podporu na vaší cestě k rodičovství. Pokud máte nějaké otázky nebo potřebujete další informace, kontaktujte nás. Mluvíme anglicky, dánsky, francouzsky, italsky, německy, portugalsky, hebrejsky a španělsky.