Kapky ICI nebo IUI

U společnosti Cryos můžete volit ze dvou různých typů kapek: ICI nebo IUI. Tyto dva typy lze použít k různým způsobům léčby neplodnosti a volba bude často záviset na preferenci příslušné kliniky.

Když si budete prohlížet dostupné kapky dárce ve vyhledávání dárce, narazíte na termíny ICI a IUI. V následujícím textu vysvětlíme rozdíl mezi kapkami ICI a IUI a jaké kapky zvolit pro jakou léčbu.

Kapky ICI nebo IUI

Co je kapka ICI?

Kapky ICI tvoří neprané/nepřipravené sperma. Kapky ICI obsahují všechny přírodní kapaliny přítomné v normálním ejakulátu.

K jakému typu léčby se používají kapky spermatu ICI?

Kapky ICI lze použít pro vnitřní děložní inseminaci (ICI). Při této léčbě neplodnosti se pomocí injekční stříkačky vstříkne sperma do ženské pochvy. Pohyblivé spermie se dostanou do dělohy a pokud se proces podaří, oplodní vajíčko. Podobá se to pohlavnímu styku.

Kapky ICI lze použít pro léčbu metodou IUI, IVF nebo ICSI jen tehdy, pokud klinika dokáže kapky před léčbou vyprat. Poraďte se na vaší klinice, jaký typ kapky preferuje.

Dárcovské sperma ICI není připraveno pro léčbu IUI (vnitřní děložní inseminace), protože zavedení nepraného spermatu přímo do dělohy by mohlo vyvolat negativní reakci vyvolávající bolestivé křeče.

Co je kapka IUI?

Kapky IUI obsahují prané sperma, které bylo předem upraveno v laboratoři. Byly z něho odstraněny kapaliny přírodního ejakulátu a sperma bylo konzervováno zmrazením.

K jakému typu léčby se používají kapky IUI?

Kapky IUI jsou připraveny pro léčbu způsobem IUI, kdy je sperma zaváděno přímo do dělohy. Tato léčba neplodnosti umožňuje, aby se k vajíčku dostalo velké množství spermií, a tudíž jsou šance na otěhotnění ve srovnání s léčbou ICI větší. Léčbu IUI vždy provádí školený profesionální zdravotník.

Kapky IUI lze rovněž použít pro léčbu metodou ICI, IVF a ICSI podle preference příslušné kliniky.

Zeptejte se na klinice pro léčbu neplodnosti

Vždy doporučujeme, abyste se zeptali na své klinice, jaký typ kapek spermatu máte objednat. Pokud budete potřebovat další rady ohledně volby mezi metodou IUI a ICI, neváhejte kontaktovat Zákaznický servis společnosti Cryos.

Přečtěte si další informace o tom, kolik dárcovského spermatu objednat zde.