Sen se splnil

Všechno začalo v Aarhusu, v Dánsku, v roce 1981, kdy měl zakladatel společnosti Cryos, Ole Schou, zvláštní sen o zmrazeném spermatu. V současnosti je Cryos dobře známá mezinárodní spermabanka a banka vajíček, která pomohla splnit tisícům lidí jejich sny.

Cryos jako mezinárodní společnost dodává zmrazené dárcovské sperma a vajíčka do více než 100 zemí celého světa. Máme největší výběr anonymních i neanonymních dárců na světě. Jsme také hrdí na to, že se můžeme pyšnit nejvyšším počtem registrových těhotenství na světě.

Od samého začátku se společnost specializovala na kryogenní zmrazování spermatu. Během posledních 10-15 let výrazně pokročila technologie vitrifikace oocytů (vajíček). Jelikož se stále zdokonalovala, bylo jen přirozené, že společnost Cryos expanduje rovněž na trh dárcovství vajíček.

V roce 2015 společnost Cryos založila první samostatnou, zcela nezávislou banku zmrazených vajíček ve Spojených státech a nyní s hrdostí otevírá první banku vajíček v Evropě. Vize je stále tatáž: pomoci bezdětným lidem splnit jejich sen.

Kromě vyspělého výzkumu a vývoje lze mezinárodní úspěch společnosti Cryos připsat lidem – lidem pracujícím ve společnosti Cryos, našim velkorysým dárcům spermatu a vajíček, a samozřejmě všem, kteří nám důvěřovali a dnes jsou hrdými rodiči šťastných, zdravých dětí.

Ole Schou vypráví příběh vzniku společnosti Cryos:

Ole Schou, founder of Cryos

„Nevím, proč jsem měl v roce 1981 tento sen. Ale z nějakého zvláštního důvodu jsem okamžitě po probuzení věděl, že musím zjistit vše, co se ví o zmrazeném spermatu. Stalo se to pro mě posedlostí a já jsem přečetl snad všechny knihy a články, které kdy byly k tomuto tématu napsány. Aniž bych o tom věděl, stal jsem se náhle jedním z předních odborníků na dané téma, přestože jsem vůbec nebyl vědcem v oboru přírodních věd. 

Naštěstí jsem byl schopen zkombinovat své znalosti o zmrazeném spermatu s vysokoškolským titulem z oboru obchodu a správy a postupně založit úspěšnou komerční firmu. Na základě svých znalostí o procesu zmrazování a skladování lidského spermatu jsem začal spolupracovat s lékaři a klinikami, kteří byli s mou prací a mými produkty velmi spokojeni. Byznys se rozjel a napřed byla moje firma a laboratoř známá jako služba pro skladování zmrazeného spermatu. V roce 1990 byl založen dárcovský program a mezinárodní poptávka se prudce zvýšila.

Později jsme se začali specializovat rovněž na technologii vitrifikace vajíček. To znamená, že jsme schopni pomoci ještě více lidem z celého světa, aby se stali rodiči.“