Rezervace dárcovského spermatu pro pozdější použití

Měla byste ihned rezervovat nebo riskovat čekání? Jakmile si najdete svého nejoblíbenějšího dárce spermatu, musíte zajistit, aby sperma tohoto dárce nebylo vyprodáno dříve, než učiníte objednávku a než podstoupíte léčbu. Měla byste zvážit také zarezervování slámek od stejného dárce pro případ, že byste chtěla více dětí.

 • Neriskujte, že bude sperma Vašeho oblíbeného dárce vyprodáno
 • Neriskujte, že budete muset změnit dárce spermatu uprostřed léčby
 • Zajistěte dítěti vlastního sourozence
 • Společnost Cryos zaručuje odkoupení zpět (75 % vrácení peněz)

Před zahájením léčby

Jakmile jste našli dárce spermatu, kterému dáváte přednost, měli byste okamžitě provést rezervaci. Neriskujte, že bude v době, kdy budete později vyžadovat léčbu, váš dárce spermatu vyprodaný. Téměř denně se od zákazníků dovídáme, že jsou šokováni, protože jejich dárce zmizel ze seznamu dárců.

A neriskujte, že bude váš dárce spermatu vyprodaný a vy budete muset uprostřed léčby změnit dárce spermatu. Dosažení těhotenství trvá v průměru 5 až 6 cyklů. Jakmile jste si vybrali dárce spermatu, kterému dáváte přednost a pokud chcete zajistit dostatek dárcovského spermatu od téhož dárce spermatu pro celou léčbu, měli byste provést rezervaci před započetím léčby.

Také nezapomeňte zkontrolovat, že u vašeho dárce nebylo dosaženo těhotenské kvóty. Přečtěte si více o rezervaci kvóty.

Po porodu

Pro rodiče, kterým se narodilo dítě prostřednictvím jednoho z našich dárců spermatu a kteří si chtějí zajistit možnost poskytnout v budoucnu dítěti vlastního sourozence, je rezervace spermatu tohoto dárce ještě důležitější. Pokud chcete využít stejného dárce spermatu, měla byste si co nejdříve zarezervovat dostatečné množství slámek. Nečekejte, než bude zahájena léčba nebo až budete potřebovat sperma dárce někdy v budoucnu. Pokud neučiníte rezervaci, riskujete, že bude sperma Vašeho dárce vyprodáno. Výhody využívání stejného dárce pro budoucí otěhotnění jsou zřejmé:

 • Děti budou 100% geneticky spřízněné, a proto budou mít největší šanci mít podobné vlastnosti.
 • Ne všichni dárci a příjemci spermatu jsou z biologického hlediska kompatibilní. Pokud jste dosáhli pozitivního výsledku s využitím zvoleného dárce spermatu, existuje vysoká pravděpodobnost dosažení pozitivního výsledku v budoucnu.
 • Víte, co máte očekávat.
 • Děti budou mít jeden druhého jako odkaz ve vztazích z hlediska osobní identity.

Nečekejte – zarezervujte si dárcovské sperma online už nyní!

Abyste zajistila, že sperma Vámi zvoleného dárce nebude vyprodáno a že bude k dispozici dostatek slámek, doporučujeme, abyste si zarezervovala sperma při prvotní objednávce. Namísto objednání dárcovského spermatu pro dodání jednoduše zadejte počet slámek do ‚Rezervace‘.

Kolik spermatu bych si měla zarezervovat?

To záleží na Vaší individuální situaci. Nicméně čím více dárcovského spermatu si zarezervujete, tím větší budete mít jistotu. Kontaktujte společnost Cryos nebo (pokud je to relevantní) svou kliniku a prodiskutujte své potřeby.
Při léčbě na klinice očekávejte 5-6 léčebných cyklů na otěhotnění. Průměrná míra otěhotnění je 10 až 40 % na léčebný cyklus v závislosti na věku a stavu pacientky, zkušenostech kliniky, hormonální stimulaci, načasování, metodě přípravy spermatu, kvalitě spermatu, metodě inseminace atd. Celkově vzato 50 až 60 % nespecifikované skupiny žen otěhotní po šesti měsících léčby a zhruba 80 % po 12 měsících léčby.

Nezapomeňte, že naše doporučení jsou založena na průměrné spotřebě slámek na jedno otěhotnění. Pokud chcete mít větší jistotu, měla byste si zarezervovat více dávek, nebo pokud chcete mít např. tři děti, měla byste si zarezervovat trojnásobné množství spermatu.

Důvody pro rezervaci menšího množství dárcovského spermatu

 • Pokud shledáte otěhotnění snadným.
 • Pokud jste léčena metodou IVF (in vitro fertilizace).
 • Pokud je Vám méně než 35 let.
 • Pokud jste se rozhodla pro menší počet léčebných cyklů, např. tři léčebné cykly. Pokračování v léčbě po několik let může být drahé a traumatizující.

Důvody pro rezervaci většího množství dárcovského spermatu

 • Pokud shledáte otěhotnění obtížným.
 • Pokud jste léčena metodou vaginální/cervikální inseminace.
 • Pokud je Vám více než 35 let.
 • Pokud požadujete nadprůměrný počet léčebných cyklů.
 • Pokud jednoduše chcete mít větší jistotu. Čím více slámek, tím větší jistota.

Rezervace zásob

Své rezervované slámky můžete kdykoli spravovat v rezervaci zásob.
Můžete online přidat více slámek, vybrat slámky pro doručení a zrušit slámky, pokud je již nepotřebujete.

Našli jste odpovědi na své otázky?

Pokud ne, kontaktujte nás – uděláme, co bude v našich silách, abychom Vám pomohli. Zákaznický servis společnosti Cryos komunikuje v těchto jazycích: skandinávský, angličtina, francouzština, němčina, španělský a italština.