Dodací podmínky

Dárcovské sperma dodáváme do všech destinací na světě. Dodávky jsou posílány buď v kontejneru se suchým ledem nebo s tekutým dusíkem. Dárcovské sperma lze vyzvednout také osobně v sídle společnosti Cryos.

Suchý led CO2

Jedná se o oxid uhličitý (-79°C). Slámky se spermatem jsou umístěny do zaizolovaného kontejneru se suchým ledem. Suchý led vydrží v tuhé formě cca 2–3 dny (v závislosti na teplotě okolního prostředí), poté taje. Proto doporučujeme využití přepravy v suchém ledu pouze pro zásilky odesílané od pondělí do středy, aby bylo zajištěno, že bude zásilka doručena před víkendem.
Za poplatek navíc si můžete objednat ‚velký box na suchý led, které v kontejneru vydrží 4–5 dní v závislosti na teplotě okolního prostředí.
Po doručení je důležité, aby slámky se spermatem byly v neustálém kontaktu se suchým ledem, dokud led neroztaje / nebude sperma použito.
 Veďte v patrnosti, že zásilky v suchém ledu lze využít pouze pro určité evropské země – viz tento seznam.
Kontejner na suchý led není vratný.

Dusík LN2

Neboli tekutý dusík (-196°C). Slámky se spermatem se vkládají do nádobky v kontejneru s tekutým dusíkem, který je umístěn do přepravního boxu. Kontejner s tekutým dusíkem udrží slámky se spermatem ve zmraženém stavu po dobu sedmi dní. Za poplatek navíc si můžete objednat velký kontejner s tekutým dusíkem, v němž vydrží slámky se spermatem ve zmraženém stavu po dobu 12 dní. Při objednávce zadejte do textového pole informaci, zda požadujete velký kontejner na tekutý dusík. Nemůžeme však zaručit, že bude velký kontejner na tekutý dusík k dispozici v den předání do přepravy.
Dárcovské sperma by mělo být skladováno v kontejneru na tekutý dusík, dokud nebude použito, nebo by mělo být přesunuto do jiného kontejneru s tekutým dusíkem na klinice.

Termíny pro objednání dodávky

Při objednávání online si volíte datum předání zásilky do přepravy. Nejčasnější dodání je však 2 pracovní dny od Vaší online objednávky. Očekávejte následující dobu trvání přepravy. Urgentní objednávky mohou být při zaplacení poplatku navíc expedovány v den obdržení objednávky. Urgentní objednávky musí být doručeny nejpozději ve 12:00 hod. (CET) v den expedice.

Doby doručení

Za normálních podmínek platí níže uvedené doby doručení. Doba doručení se může lišit v závislosti na destinaci a dalších podmínkách.

  • 
Země EU: 1–2 pracovní dny.

  • Zbytek světa: 1-5 pracovních dní.

Pro některé destinace mimo EU může vyřizování celních záležitostí zpozdit dodání. 


Doporučujeme, aby někdo byl na dodací adrese a přejal balíček. Pokud nikdo není doma, může balíček převzít soused, nebo jej odvezeme zpět do skladu a zanecháme další informace o možném místě vyzvednutí. Pokud nikdo není na dodací adrese v době dodání, doporučujeme, abyste na dveře pověsili plnou moc s popisem, jak si přejete provést převzetí.

Ceny za doručení

Viz ceník doručovacích služeb zde.

Dokumenty, které jsou zaslány spolu se zásilkou dárcovského spermatu:

  • Faktura
  • Dodací list
  • Summary of Records, který obsahuje výsledky testů a standardně uváděné informace
  • Bezpečnostní varování pro zacházení se suchým ledem (CO2) a kapalným dusíkem (LN2).
  • Instrukční manuál (pro privátní dodávky)
  • Inseminační sada pro inseminace doma (pro privátní dodávky)
  • Instrukce pro návrat nádoby s dusíkem (pouze pro dodávky s LN2)
  • Přepravní etiketa pro návrat nádoby s dusíkem (pouze pro dodávky s LN2)

Vrácení kontejneru na tekutý dusík

Součástí Vaší zásilky budou pokyny pro vrácení kontejneru na tekutý dusík, štítek pro vrácení a telefonní číslo kurýra, kterého musíte kontaktovat, abyste zajistili vyzvednutí kontejneru. Kontejner musí být společnosti Cryos vrácen během sedmi dní od doručení zásilky. Pokud tak neučiníte, bude Vám společnost Cryos účtovat poplatek za pronájem kontejneru ve výši 100 eur bez DPH za započatý týden, pro referenci viz Smluvní podmínky.

Podmínky dodání

DAP (s dodáním na místo) v souladu s Incoterms 2010. Jedná se o dodání door-to-door avšak vyjma vyřízení veškerých celních záležitostí požadovaných v dané lokalitě jako např. celní odbavení, odbavení při dovozu, proclení, daně atd. U zásilek v rámci EU se žádné celní záležitosti nevyřizují. Přečtěte si také Smluvní podmínky.

Našli jste odpovědi na své otázky?

Pokud ne, kontaktujte nás – uděláme, co bude v našich silách, abychom Vám pomohli. Zákaznický servis společnosti Cryos komunikuje v těchto jazycích: skandinávský, angličtina, francouzština, němčina, španělský a italština.